Dom stu szeptów

Posted on

Dom stu szeptów” to najnowszy thriller szkockiego pisarza, który od lat uchodzi za mistrza gatunku, Grahama Mastertona. Pisarz przyzwyczaił czytelników do napięcia budowanego od pierwszych stron i akcji rozgrywających się w klimatycznych i budzących grozę sceneriach. Jego najnowsza książka to zabawa starym motywem nawiedzonego domu, w którym dochodzi do konfrontacji między lokatorami a ich największymi obawami. Strach odczuwany przez bohaterów szybko udziela się czytelnikom i zapewnia emocjonującą lekturę.

Nawiedzony dom w Dartmoore

Na samym końcu zakrytego mgłą Dartmoore znajduje się rezydencja o wdzięcznej nazwie – Dom Wszystkich Świętych. To ogromna posiadłość przywodząca na myśl styl Tudorów, mroczne historie w stylu gotyckim i ogrom sekretów, którą kiedyś przygotowano na kryjówkę dla katolickich duchownych. Miejsce było opustoszałe i nikt nie miał szczególnej ochoty, aby zmieniać ten stan rzeczy, kiedy w końcu zamieszkał tam były naczelnik więzienia w Dartmoore. Kiedy mężczyzna umiera, posiadłość dziedziczą jego dzieci, z którymi od dawna żył w złych stosunkach. Te decydują się wprowadzić do Domu Wszystkich Świetych, ale szybko okazuje się, że złowieszcza atmosfera przyległych wrzosowisk dociera do środka. W ścianach słychać dziwne dźwięki, a podłogi skrzypią pozornie bez przyczyny. Niepokój narasta, a kiedy osiąga apogeum i rodzina postanawia wynieść się z Dartmoore, dochodzi do niewytłumaczalnego zdarzenia. W domu zupełnie bez śladu znika mały chłopiec, Timmy. W takim wypadku nie ma mowy o wyprowadzce, ale czy to dobry pomysł, żeby zostać w środku choćby trochę dłużej?

Szkocki mistrz grozy

Graham Masterton jest pisarzem ze Szkocji, który debiutował już w latach siedemdziesiątych. Choć na przestrzeni dekad napisał szereg książek reprezentujących inne gatunki, to właśnie mrożące krew w żyłach horrory i thrillery zapewniły mu międzynarodową sławę. Lista jego bestsellerów jest bardzo długa, a jednym z największych fanów pisarza jest inny mistrz gatunku, a mianowicie Stephen King.