Wirtuoz strachu

Posted on

Brytyjski mistrz thrillerów i horrorów, Graham Masterton, wraca z nową propozycją dla miłośników mrożących krew w żyłach powieści. “Dom stu szeptów” (https://www.taniaksiazka.pl/dom-stu-szeptow-graham-masterton-p-1560440.html) opiera się na klasycznym motywie nawiedzonego domu, w którym z dnia na dzień zagęszcza się liczba niewytłumaczalnych incydentów. Strach towarzyszący bohaterom książki z całą mocą udziela się również czytelnikom, a ciężka atmosfera nawiedzonej rezydencji zdaje się być tylko preludium do dużo gorszych zjawisk.

Dom Wszystkich Świętych

Na skraju mrocznego i zamglonego Dartmoore znajduje się ogromna rezydencja w stylu Tudorów, zwana Domem Wszystkich Świętych. Przed laty miała być kryjówką dla katolickich duchownych, ale później bardzo długo nikt w niej nie mieszkał. Ostatecznie wprowadził się do niej były naczelnik więzienia w Dartmoore, a kiedy mężczyzna umiera, rezydencję dziedziczą jego dzieci. Mimo że od lat nie było mowy nawet o poprawnych stosunkach między nimi a ojcem, decydują się wprowadzić do Domu Wszystkich Świętych. Dom daje o sobie znać stopniowo i na początku bardzo dyskretnie. Dziwne dźwięki, gwizdanie w ścianach czy skrzypienie podłóg zawsze można wytłumaczyć w sposób logiczny, ale z czasem logicznych argumentów brakuje. Zostaje tylko strach i obawa przed kolejnymi incydentami. Kiedy rodzina w końcu postanawia natychmiast opuścić posiadłość w Dartmoore, okazuje się, że na jej terenie przepadł bez śladu mały chłopiec, Timmy. W takim wypadku szybka wyprowadzka jest niemożliwa. Czy konieczne będzie zmierzenie się ze złem, które najwyraźniej mieszkało w tym domu dłużej niż jakikolwiek lokator?

Graham Masterton – wirtuoz strachu

Graham Masterton to szkocki pisarz, który swoją karierę literacką zaczynał w latach siedemdziesiątych. Chociaż na przestrzeni lat napisał mnóstwo książek w różnych gatunkach, włączając w to powieści obyczajowe i historyczne, największą popularność zapewniły mu doskonałe horrory. Jego wielkim fanem jest inny mistrz gatunku, Stephen King, a książki Mastertona szybko zostają okrzyknięte bestsellerami na całym świecie.